Foto | Rob van Wendel De Joode

Bhv’ers op de campus leren elkaar beter kennen

Een dikke ´student´ van 180 kilo zien te verplaatsen. Een studentenkroeg ontruimen. Iemand bevrijden die bekneld is geraakt bij een vorkheftruck. Het werd de deelnemers gisteren niet gemakkelijk gemaakt bij de dag voor bedrijfshulpverleners op de campus. Het doel van de dag was elkaar beter leren kennen en EHBO-oefeningen te doen.

Met oranje vestjes aan en de helm onder hun arm, komen Corine Spoor, Marc van Kleef, Esther Seijkens, Marieke Burghoorn, Gabi Bertram en Freddie Fürrer uit het Hoofdgebouw. Jonelleke Kamperman heeft de groep net verlaten. Als groepje D kijken ze terug op een geslaagde dag, waarbij ze elkaar eens beter hebben leren kennen en hun bhv-vaardigheden weer eens hebben kunnen trainen. Teamleider Spoor: “Je kunt overal oplossingen voor bedenken. Het gaat erom voor welke oplossing je dan gaat. Volgens mij is dat vrij goed gegaan.” Groepje D eindigde uiteindelijk als tweede.

Even verderop wordt nog hard gewerkt aan een constructie van bamboe. De deelnemers moeten door goed samen te werken zo’n hoog mogelijke piramide maken. Het hoogste bouwwerk meet uiteindelijk meer dan vijf meter. In verschillende gebouwen moesten de deelnemers ´slachtoffers´ helpen. Zo was er een illegaal feest bij de oude bar van Gewis, op de achtste verdieping van het Hoofdgebouw, waarbij een gaslek ontstaat. De aangeschoten studenten bemoeilijken de ontruiming. De deelnemers hadden veelal moeite de dikke ‘student’ (een dummy) van 180 kilo te verplaatsen. In de kelder van het Auditorium is een monteur lelijk ten val gekomen bij de reparatie aan een schrobmachine en in de bouwkunde werkplaats komt een bestuurder van een vorkheftruck klem te zitten.

Doel van de dag was vooral om elkaar eens beter te leren kennen, vertelt Mario de Roij van Zuijdewijn, brandweercommandant van de TU/e. “We hebben een grote bhv-organisatie en lang niet iedereen kent elkaar. We hebben er daarom voor gekozen een sportieve dag te organiseren met een wedstrijdelement. Het niveau van de bhv’ers controleren we op andere momenten.”

Bij de oefendag waren veel mensen betrokken. Volgens de brandweercommandant waren er zo’n 55 deelnemers en daarnaast waren er circa 100 mensen die in de organisatie zaten. Daarbij kun je denken aan de lotusslachtoffers, maar ook aan kaderinstructeurs, juryleden en (brandweer)personeel. De TU/e had in 2010 een vergelijkbare dag.

Deel dit artikel